Dlaczego tyle kosztują zdjęcia?

SPRZĘT
Dbam o to żeby Twoje zdjęcia były najwyższej jakości. Dlatego używam profesjonalnego sprzętu z górnej półki firmy Nikon, Sigma Art, Eizo, Profoto.

OPROGRAMOWANIE
Obrabiając zdjęcia wykorzystuję oryginalne oprogramowanie od Adobe (Lightroom oraz Photoshop)  oraz Capture One zainstalowanego na wydajnym komputerze doposażonym w szerokogamutowy monitor.

PRZECHOWYWANIE
Z pełną troską dbam o to, aby Twoje zdjęcia do czasu ich oddania miały odpowiednią liczbę kopii bezpieczeństwa. Dlatego przechowuje je na dodatkowych dyskach, kartach pamięci oraz zasobach w przestrzeni chmurowej.

PODSUMOWANIE
Na chwilę obecną łączna wartość sprzętu i oprogramowania, które wykorzystuję w swojej pracy fotografa to około 80 tysięcy złotych. A niestety sprzęt nie jest wieczny.

SZKOLENIA
Aby Twoje zdjęcia były na najwyższym poziomie i zgodne z aktualnymi trendami, każdego roku doskonalę swoje umiejętności na kursach, warsztatach i szkoleniach u najlepszych fotografów.

SESJA TO NIE WSZYSTKO
Czas poświęcony na sesji to nie wszystko. Potem pozostaje obróbka zdjęć, która nadaje im ostatecznego charakteru. W zależności od fotografii obróbka jednej fotografii trwa od 20 do 40 minut.

INNE
To wszystko plus koszty prowadzenia działalności gospodarczej, dowóz sprzętu oraz ewentualny koszt wynajęcia lokalizacji przekładają się na finalny koszt zdjęć.

CZY MOŻNA TANIEJ?
Pewnie można, tylko powiedz mi, z których wyżej wymienionych rzeczy mam zrezygnować i czy na pewno zaryzykujesz własnymi (często niepowtarzalnymi) zdjęciami?